Říjen 2010

Uprostřed svých snů

19. října 2010 v 19:07 | Vendea |  Má sdělení
haunted
Pod pojmem fantasy si představím škálu různých významů, které se pod tímto pojmem skrývají. Fantasy, anglicky řečeno fantazie.
Jako mnoho amatérských spisovatelů povídek vím, že fantazie je potřeba. Je to něco nádherného, co obohacuje moje představy a sny. Díky pravidelné četbě se mohu pyšnit doopravdy rozvinutou fantazií, která nezná snad mezí.
Modrá obloha bez mráčku, tiché šumějící moře, albatros brázdící nebe, palma klátící se ze strany na stranu a alabostrový jemný písek. Sklenka lehce oroseného mochita. Pohádkově krásný dům, obdařený vlastním barem, slunečníkem a houpací sítí. Lidská fantazie nezná meze, což je jen dobře. K čemu by nám byl život bez fantazie? Někdy je příjemné utéct z každodenního stereotypu.
Dále si pod tímto pojmem představím žánr knih, v kterých se často vyskytují mágové, čarodějníci, rytíři či drakové. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších mas mezi knihami vůbec. Fantasy dnes může psát prakticky kdokoliv, pokud se to dá alespoň trochu číst. Musím přiznat, že sama tento žánr mám ráda, mezi favority bych postavila Deltoru, místy i Pratchetta a Pána prstenů. Klasika.

Bleskovka No1

17. října 2010 v 22:45 | Vendea |  Bleskovky
avatar
1) Přezdívka
2) Tak třeba... Oblíbená kapela?
3) Oblíbená kniha?
4) Co si myslíš o Trestu smrti?
5) Co na diplom?
6) Hi!

P.S. Mimochodem, nevíte o někom, kdo dělá nějaký pěkný designy na přání? :)

In Dark Cemetery

17. října 2010 v 22:30 | Vendea |  Má sdělení
grave

Hřbitov, místo, kterému se spousta lidí vyhýbá jako kříži. Místo opředené od pradávna podivným závojem. Odkud vzniká ten strach? Místo posledního odpočinku lidských schránek, které se zubem času rozpadnou v prach.
Takto si mnoho lidí hřbitov doopravdy představuje. Dlouhá řada hrobů, přes které se plazí mlha a všude je cítit ten pocit hniloby a rozkladu.
Osobně nemám hřbitovy příliš v lásce, i přes to, že na ně občas zabloudím uctít památku zemřelým příbuzným. Proč vlastně ne? Minulý rok, na dušičky, se mi na něm udělalo zle. Ano, cítila jsem tu negativní energii, kterou byl náš hřbitov naplněn. Od té doby se mu snažím vyhýbat jak jen to jde. I přes svou nechuť ale přesto stále cítím potřebu uctít mrtvé, kteří již nikdy nevstanou. Hřbitov je pro mne posvátnou půdou, která by se neměla nijak zneuctívat. Je to tak nejlepší.

Vampýrská akademie

14. října 2010 v 21:14 | Vendea |  Co jsem četla
VA
,,Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství..."