Srpen 2010

Mail *Matt* Jeeves

28. srpna 2010 v 11:16 | Vendea-san (K) |  DN-Postavy
matt
Mail Jeeves, přezdívkou Matt. Tato postava se v Anime moc neobjevuje, spíše jí můžeme vidět v manze spolu s Mellem.
Matt je nejlepším kamarádem žrouta čokolády, Mella.
Pomáhal mu při únosu Takkadové, přičemž náhodou zemřel (doopravdy zbytečné na to, že se mihl asi jen ve dvou dílech).
Poznáte ho podle jeho pruhovaného trika, brýlí a vesty. Plus nepočítám děsný zlozvyk, což je kouření. Stále s cigaretou.
I přes to, že je Matt postavou, o níž se mnoho neví, vyrůstal ve Wammyho domě spolu s Nearem a Mellem.


L Lawliet

23. srpna 2010 v 11:30 | Vendea-san (K) |  DN-Postavy
L
L Lawliet, který je známý pod jménem L, je jeden z nejlepších detektivů na světě. O jeho historii toho moc nevím, je jen jisté, že ho jako malého chlapce přivedl Watari do Wammyho sirotčince, kde chlapec několik let žil.
Z toho si tedy můžeme odvodit, že L je angličan (stejně jako Mello a Near).
Podílel se na všech známějších případech, které s přehledem vyřešil. Menší problém nastal až s příchodem případu Kira, L si s tím ale také věděl rady. Skoro od začátku věděl, že Light je Kira. Přesto se s ním spřátelil, a jak řekl, Light byl jeho jediným přítelem.
Pomocí skvělých dedukcí nakonec Kiru málem chytil, nebýt jeho nečekané smrti.
L miluje sladké všeho druhu a jahody. Je známý svým podivínským chováním a sedem, skoro vždy ho můžeme vidět bez ponožek a v jeho oblíbené bílé košili a džínách. L skoro nikdy nespí, což svědčí jeho kruhy pod očima.
Je výborným hráčem tenisu.

15. Host club

19. srpna 2010 v 17:42 | Vendea-san (K) |  Desings na VB
OC
Jméno designu: Ouran High school host club
Spokojenost: 100 %
Made by (credit) :
S tímto designem jsem na 100 % spokojená, je fakt krásnej :) Tomu vděčím Ciri, která ho zveřejnila na svém blogu (link výše) jako jeden z free designů. Po hodině pranice s nastavováním jsem konečně donastavila, až na pár drobností, jako jsou Affs, apod.Strach je naší součástí

18. srpna 2010 v 11:37 | Vendea-san (K) |  Má sdělení
fear
Strach - samotné slovo, které některé jedince rozechvěje. Proč se ale vlastně bojíme?
Strach je jednou ze základních lidských emocí. Bojíme se toho, co neznáme. Osobně si myslí, že strach nám často dokáže zachránit život, protože je spojený s naším pudem přežití.
Existuje na tisíc strachů, kterým denně podléháme. Nejedná se jen o takové ty klasické strachy typu z pavouků, výšek, psů... Obchodní partner se bojí toho, aby mu nezkrachoval nějaký projekt.. Prvňáček se bojí toho, že dostane pětku. Řidič taxi se bojí smrti na silnici..
Proč vlastně ale strach existuje? Je to vskutku filozofická otázka, a ani já na ní neumím odpovědět. Strach nám ale pomáhá překonávat překážky a tím pádem získáváme zkušenosti. Lidé denně čelí svým osobním strachům a někdy velice úsěšně. Záleží jen na člověku.
Proto... Musíme se postavit svému vlastnímu strachu, jinak ho nikdy nepřekonáme a budeme se bát stále více a více...

Přihlašujte se do SONAnime!

11. srpna 2010 v 22:44 | Vendea-san (K) |  SONA
b
Po pár měsících jsem se konečně vzpamatovala a vracím se na blog.
Proto chci připomenout, že ještě stále máte možnost se přihlásit do SONAnime. Všechny Anime rozhodně ještě obsazené nejsou :) Zatím mám 4 přihlášené, a proto bych vás ráda pobídla, přihlašujte se dál. Bude to zajímavější.


Light Yagami

11. srpna 2010 v 22:33 | Vendea |  DN-Postavy
Kira
(Omlouvám se za obrázek :D Jinej jsem nevyhrabala)

Celým jménem Light Yagami, je synem policisty a jeho ženy. Má mladší sestru Sayiu.
Light je vynikajícím studentem střední školy, každá práce mu jde dobře od ruky, má nadprůměrné výsledky a patří mezi nejlepší studenty v Japonsku. Hraje výborně tenis.
Život se mu změní, jakmile najde Zápisník smrti, který na Zemi spadne ze země Shinigami.
Light je chytrý a zápisník mu pomůže stát se "Bohem nového světa". Doprovází ho Shinigami Ryuk, který je úchylný na jablka.
Lighta začnou brzy oslovovat coby Kiru. Poté se setkává s detektivem L, kterého bude považovat za svého kamaráda.
Light se zasnoubí s televizní hvězdou Misou Amanovou.
Jak asi dopadne život chytrého Kiry, který se dokonce vetře mezi policisty?

Pozn.: Naprosto zbožňuji Lightův děsivý smích :DUpíři - nový módní trend?

11. srpna 2010 v 21:39 | Vendea |  Má sdělení

ichi
Ano, o upíry se doopravdy zajímám, jak si můžete všimnout. Už od mala jsem byla fascinována tajemne a nadpřirozenem a tyhle potvůrky k tomu nemohly chybět. Už asi v páté třídě jsem hltala známé Drákuloviny, které parodovaly Stokerova Drákulu, či Van Helsinga, kde se Dracula také objevoval. V poslední době se ale z upírů stal nový fenomén, podle mne po napsání série Twilight od americké spisovatelky S. Meyerové. Snad každý o ní slyšel...
Twilight ságu mám ráda,a četla jsem ji mnoho let před tím, než se z ní stal takový fenomén. Jistě, Edward Cullen je sežrání, blablabla.. Proč ale zrovna Stmívání? Po této novele se odstartovala vlna dalších knih, počínaje Upířími deníky, konče Vampýrskou akademií. Jsme od přírody zvědaví, a tak se o upíry zajímáme. Viděla jsem a četla mnoho knih i filmů s touto tématikou, a tak za sebe mohu říci, že upíři vedou. Zbžňuji úžasné knihy od Anne Riceové, konče Vampire knightem..
Pro radost bych zde mohla obrázkově uvést několik upírů, knih a filmů, které jsem viděla, nebo které se staly populární.

Anime - část života

2. srpna 2010 v 17:55 | Vendea |  Má sdělení
ichijou
Anime... Před rokem jsem toho o anime mnoho nevěděla. Snad jako každý v mém věku jsem sice sledovala Pokémony a Digimony, ale to už je tak 10 let dozadu. Ztratila jsem o to zájem až do doby, než o tom začala psát moje kamarádky. K smrti jsem nenáviděla Naruto (i teď), a proto jsem neměla chuť koukat i na něco jiného, myslela jsem si, že to budou další blbosti.
Stejný pohled na to měli i ostatní ve třídě, tak proč bych patřila k vyjímkám. Poté se mi ale do ruky dostal Death Note.. Nevěděla jsem, že existuje i něco jiného, než velká hlava Naruta nebo roztomilé příšerky z Pokémonů. Death Note mi otevřel oči. Anime, která pojednává o problémech světa, o otázce dobra a zla. Byla jsem nadšená, což podpořilo můj další kladný postoj k anime. Osobně musím říci, že anime je součástí mého života, i když tuším , že většina lidí na to kouká skepticky a myslí si, že je to jen komerční blbost z Japonska. Já si myslím, že záleží na druhu anime, některé jsou daleko lepší, než některé americké filmy. Mám kamaráda, kterému je dalko přes dvacet a zbožňuj anime...