Březen 2008

Diplomky za 29.bleskajdu

31. března 2008 v 14:43
Tak máme po další bleskajdě :) A tady sou diploomy :)

29.bleskovka

30. března 2008 v 10:35
Tak už tu máme 29.bleskajdu a ta bude spočívat v tom, že ke každý fotce napíšete nějakou hlášku, kerá by se k tomu hodila, něco jako bublina :)
1.
2.
3.
Psát můžete, dokud to nestopnu :)

Diplomky za 28.bleskajdu

30. března 2008 v 10:12
Po velice dlouhé době sem konečně dávám diplomky za 28.bleskovku. :)

New desing on VB

27. března 2008 v 21:47 | Webmiss Vendea |  Má sdělení
Tak sem se rozhodla vám udělat new desing. Jeden mi sice už udělala Amber, kerej je moc pěknej, ale jako začátečník jsem zkusila udělat si ho sama. Tak jak se vám líbí? Komentujte. Tady máte k němu i ikonku :)

Pyro/John Allerdyce

25. března 2008 v 20:53
Než zradí X - Meny (2. díl), chodí do Xavierovy školy a učí se tam ovládat své schopnosti. Dokáže ovládat oheň, ale ne ho stvořit. Kamarádí se s Rogue a Bobbym. Ve 2. díle se potká s Magnetem a přidá se k němu.
Moje pozn.:Tak Pyrouška já přímo lovuju, moje nej pstava. Pěknej a ideální chlap :)

Logan/James Howlett

25. března 2008 v 20:34
Wolverine je mutant úrovně alpha s množstvím přirozených i umělých zlepšení jeho fyziologie. Jeho primární mutační schopnost je zrychlený uzdravovací proces, který mu dovolí regenerovat poškozené nebo zničení části těla daleko za schopnostmi normálního člověka. Může regenerovat orgány, ztracené oči, kusy masa nebo celé končetiny. Tento léčebný faktor ho činí imunním vůči většině jedů a nemocí. Jedinečné regenerační kvality jeho léčivých schopností že stárne o mnoho pomaleji než normální člověk. Přesto, že je mu přes 100 let si Wolverine udrží vzhled a vitalitu muže v nejlepších letech.
Wolverine (James Howlett-Logan) má bystré smysly, které jsou srovnatelné se zvířecími. Wolverine vidí dál a ostřeji než obyčejní lidé. Vidí stejně ostře a jasně i v hluboké tmě. Jeho sluch je zlepšen stejným způsobem, dovolí mu slyšet to co lidé neslyší. Jeho čich je tak dobrý že ucítí vůně i když je poškodil čas nebo počasí.
Množství Wolverinových schopností je v nadlidské úrovni. Může se namáhat celé dny do své maximální úrovně celé dny než se unaví. Wolverinovy reflexy a rychlost jsou také zlepšeny za normální lidskou úroveň. Má tři zatahovací drápy, kterými může rozseknout dřevo i kámen.
Wolverinova kostra i drápy byly molekulárně vylepšeny slitinou Adamantia, je prakticky nezničitelný. Jeho drápy jsou tak schopny rozseknout jskýkoliv známý pevný materiál. Zatímco drápy jsou neuvěřitelně ostré záleží jen ne Wolverinově schopnosti krájet materiál skrz, a množství síly, kterou může působit na tloušťku materiálu. Adamantium v celém těle je ale nevýhodou při boji s mutanty jakým je třeba Magneto.
Ačkoli zdánlivě zvířecí, Wolverine je velmi inteligentní. Díky své prodloužené délce života cestoval po celém světě a hromadil vědomosti z mnoha kultur. Během času stráveného v Japonsku se stal mistrem bojových uměních se zbraní i beze zbraně. Umí používat většinu zbraní jak starých tak i moderních, na krátký i delší dosah. Umí spoustu cizích jazyků, je pilot a speciálně vycvičen ve špionáži.
Moje pozn.:Nj Logan, celkem pěknej, náš drápek..

Night Crawler/Kurt Wagner

25. března 2008 v 20:22
Born v Německu, Kurt Wagner je jako malý opuštěn matkou Mystique. Je adoptován cikánskou čarodějnicí Margali Szardos. Wagner stráví nějaký čas v cirkuse pod titulem ''úžasný Nightcrawler'' kde využijí jeho úžasnou akrobatickou schopnost. Když o něm v x-ročence napíší že je Nightcrawler pekelný odejde z cirkusu. Je donucen zabít svého nevlastního bratra Stefana, šíleného dětského vraha. Je pokládán za zlého kvůli svému ďábelskému vzhledu a je pronásledován blízkými Stefanových obětí. Profesor Charles Xavier jej zachrání a nabídne mu, aby se přidal ke skupině x-menů. Tam si Wagner nechá přezdívku Nightcrawler.
Nightcrawler je mutant, který má od narození modrou kůži (srst), dva prsty a palec na rukou a jen dva prsty na nohou třetí má na patě. Stejně jako dlouhé špičáky, svítící žluté oči, špičaté uši a dlouhý ocas patří k jeho ironičtějším rysům.
Wagner je velice nábožensky založený muž, je oddaný katolík. Jeho démonický vzhled mu velmi ztěžuje návštěvy mší. Jak se stanou mutanti lépe přijímáni, málem se stane katolickým knězem, bohužel jeho studia byla narušena darebákem také zvaným ''Neo''.
Zdroj
Moje pozn.:Další z mutantíku s velkým srdcem, jeden z mých oblíbených.

Beast/Henry „Hank“ P. McCoy

25. března 2008 v 20:15
Henry Philip Mccoy se narodil v Illinois ve Spojených státech, Nortonovi a Edně Mccoyovým. jeho otec byl zaměstnán u místní nukleární elektrárny a byl vystaven při jedné příležitosti intenzivnímu jadernému záření, které bylo údajně důvodem mutace jeho syna. Hank se narodil s obrovským intelektem a pro člověka neobvykle velkýma končetinami.
Henryova mutace se plně projevila v jeho dospívání a ačkoli vynikal v e škole v atletice během zbývajícího času ve škole začal přitahoval nedůvěru a nepřátelství spolužáků a ostatních normálních lidí a musel se schovávat před jejich šikanou. V této době byl osloven profesorem Charlesem Xavierem, který věděl o jeho schopnostech mutanta a pozval ho ke studiu na své škole. Skvělý student s nenasytnou zvídavostí, Henry rozpoznal příležitost studování v takové instituci a přijal nabídku. Našel ve škole jak fond vědeckých poznatků, tak útočiště a byl představen x-menům, kteří ho přijali a dali mu přezdívku Beast.
O několik let později, Mccoy odešel od x-menů, dokončil doktorát na Xavierově univerzitě a stal se vědcem ve výzkumu u Brand korporace-genetika výzkumné zařízení. Izoloval katalyzátor chemikálie v naději na snížení podivných aspektů svého vzhledu, ale místo toho mutace pokročila, vypěstoval si šedou kožešinu po celém těle, která se později změnila na modrou, získal ostré uši, prodloužené špičáky, drápy, zvýšené smysly a zrychlený proces léčení. Přes toto, Mccoy přijal svůj osud a stal se pozitivním a veselým superhrdinou.
Hank Mccoy má nadlidskou sílu a odolnost, stejně jako nadlidskou rychlost, hbitost a koordinaci; může vykonávat hodně úkonů nohama tak snadno jako lidé rukama a dokáže se pověsit hlavou dolů. Fyzickými projevy jeho mutace jsou jeho prodloužené údy, které má od narození.
Hank je dvojnásobně nadaný nejen že má fantastické schopnosti dané mutací, ale také vlastní oslnivý intelekt. Je světově proslulý biochemik, a muž který vyléčil Legacy vir. Jeho nevšední inteligence a odbornost v genetice soupeří s profesorem X, ale přes to nikdy nedostal Nobelovu cenu ani nebyl pozván k národní akademii věd. Jeho kolegové vidí jeho vzhled, spíše než jemnou vědeckou genialitu. Renesanční člověk, Mccoy je zběhlý v lingvistice, literatuře, filozofii, historii, umění a hudbě se zvláštní spřízněním s vědou a technologií a zálibou v citující literární klasice. Hank je klavírní virtuóz a příležitostně si rád zahraje šachy. Má také silný smysl pro humor a miliónový slovník.
Zdroj
Moje pozn.:Sice ne pro lidi s normálním vzhledem ale má zlaté srdce.

Shadowcat-Kitty

25. března 2008 v 20:06
Katherine ''Kitty'' Pryde se narodila v Deerfieldu, Illinois, Carmen a Therese Prýdovým. Její dědeček Samuel Prydeman byl Žid, byl držen v koncentračním táboře během 2.svěové války. Samuel byl zachráněn armádou spojených států na konci druhé světové války v Evropě 1945. Brzy se přestěhoval do USA.
V třinácti letech začala Kitty trpět intenzivními opakujícími se bolestmi hlavy, brzy následovány vzniku jejích mutantských schopností-schopnost ''fázování' (schopnost procházet pevnými předměty)
Krátce po tom byla Kitty oslovena Charlesem Xavierem a Hellfire klubem bílé královny, Emma Frostová. Pojala k Bílé královně antipatii na první setkání a tak se přidala ke Xavierovi. Když Emma unesla Xaviera a X-meny, Kitty pomohla v boji o jejich osvobození. Spojila se s X-meny a stala se tak nejmladším členem. Od prvního setkání se v ní rostla zamilovanost do Clossuse.
Jedním z jejich nových dobrodrůžstích s X-meny byl její únos non-humanoidem. Během tohoto dobrodružství ve vesmírném prostoru, byla Kitty zachráněna malým drakem, kterého pojmenovala Lockeed, stal se jejím častým společníkem. Po návratu na Zemi spolu začali Kitty a Coloss romantický vztah.
Shadowcat má schopnost fázování neboli procházení pevnou hmotou tím, že projde svými atomy mezi atomy oběktu přez který se pohybuje. Ve sfázované podobě je nezranitelná fyzickými útoky. Hustota některých materiálů se ukázala zhoubná pro její fázování, když se pokusí projít působí na ni zmatením. Jijí schopnosti fázování dokáže také narušit elektronické zařízení když jím projde. Nejdřív dokázala rozfázovat jenom sebe a své oblečení ale brzy se naučila fázovat ostatní lidi a oběkty s sebou.
Zdroj
Moje pozn.:Kitty je velice milá holka a je citlivá. Je jen dobře, že má ráda Colosa a on ji.

Colosus/ Piotr Nikolaievitch Rasputin

25. března 2008 v 19:58
Piotr ' Rasputin se narodil v Sovětském svazu. Žil tam se svým otcem, matkou a sestrou Illyanou. Jeho starší bratr, Michail, byl ruský kosmonaut a zřejmě zemřel při raketové nehodě.
Peterovy nadlidské schopnosti se projevily v dospívání při záchraně sestry z traktoru utečence. Nejdříve, Peter pomáhal svými schopnostmi lidem, brzy byl kontaktován profesorem Charlesem Xavierem. Xyvier sestavoval nový tým x-menů na záchranu toho prvního. Byli zajati mutovaným ostrovem Krakoa.
Peter souhlasil, že opustí komunitu farmy kde se narodil a šel do Ameriky s Xavierem. Xyvier mu dal krycí jméno ''kolos'' a spolu s ostatními x-meny zachránili první x-tým. Když byla bitva vyhrána, Kolos zůstal ve Spojených státech s novým x-týmem.
Klosova sestra Illyana byla unesena Lockem ze sibiřské farmy a odvadena do Ameriky. Když ji x-meni osvobodili zůstla v Xavierově škole se svým bratrem. Z Illyany se stane kouzelnice známá jako Magik.
Později když se Illyana stala obětí dědičného viru a jeho rodiče zabila vláda se Colos rozhodl připojit k Magnetovi a jeho pomocníkům.
Kolos vlastní schopnost přeměnit celé své tělo do formy organické ocele. Ve své obrněné formě má Kolos nadlidskou sílu, která mu dovolí stisk 100 tun. Nemá žádnou potřebu jíst, dýchat a pít. Je imunní vůči rozdílům tepla a chladu, vysokému elektrickému napětí a kouzlům. Je bezbranný vůči magnetickým útokům a manipulaci v této podobě.
Kolos nemůže měnit jednotlivé části těla, musí se změnit kompletně nebo ůstat v lidské formě. Kolos a Wolverine přišli s útokem známým jako Fastball specialita, ve kterém vyhodí Wolverina jako projectil.
Zdroj
Moje pozn.:Pohodovej chlapík, s povahou železnou jako je on sám.

Storm/Ororo Munroe

25. března 2008 v 19:43
Matka Storm ( Ororo Munroe), N´Dare byla princezna kmene v Keni, a potomek dlouhé řady Afričanů s bílými vlasy, modrýma očima a přirozeným talentem pro čarodějnictví. N´Dare se zamilovala do africko-amerického fotožurnalisty Davida Monroa.
Ororo se narodila na Manhattanu, New York. Když bylo Ororo 6 měsíců přestěhovali se do Káhiry v Egyptě.
O pět let později, bomba( nebo vojenské letadlo, které havarovalo během pumového útoku) zničila jejich domov a zabila Ororo rodiče. Ororo byla uvězněna v troskách budovy s mrtvou matkou, traumatický zážitek, který ji poznamenal klaustrofobií.
Sirotek Ororo vyrostla na ulicích a stala se dovedným zlodějem pod opatrovnictvím mistra zloděje Achmed el Gibara. Jednou z jejích nejpozoruhodnějších obětí byl Charles Xavier, pozdějčí profesor X. Použil své schopnosti a zabránil jí v útěku. Rozpoznal její jedinečnou mysl, která žádal další vyšetření, nicméně Xavier byl mentálně napaden Amah Faroukem, Shadov King. Dva muži byli zaměstnáni bojem a dovolili dívce utéci. Nicméně oba si na ni později vzpomněli.
Krátce po dvanáctých narozeninách, Ororo cítila že ji něco přitahuje do Afriky, opustila Káhiru a začala cestovat. Ororo cestovala rok osamocená na své výpravě, skoro zemřela dehydratací když putovala přes Saharu. Během cesty se u ní objevily nové schopnosti. Ororo byla mutant se schopností řídit počasí.
Ororo se vrátila ke svému rodnému kmeni a svými schopnostmi jim pomáhala v zemědělství. Domorodci ji uctívali jako bohyni života. Protože její podvědomá mysl ovládala počasí musela se odpoutat od emocí aby svou mocí nepůsobila škody. Strávila roky zkoumáním své síly s kmenovou starší Ainet.
Ororo dospěla v roli domorodé bohyně. Tam byla nalezena svou starou obětí Charlesem Xavierem, který ji pozval aby se stala členkou jeho druhé skupiny x-menů. Jejich první mise byla záchrana prvního týmu.
Ačkoli Storm (bouře) dělalo ze začátku problém přizpůsobit se západní kultuře našla domov a rodinu mezi x-meny. Jean Grey a Piotr Rasputin se stali jejími nejlepšími přáteli.
Ororo je mutant se schopností atmokinesis - schopnost manipulovat s počasím na celé planetě. Když řídí elementy počasí její oči se osvětlí barvou aury. Může přivolat jakoukoli sílu větru, teploty, blesků, bouře, deště, tornáda a hurikány.
Storm je imunní vůči všem účinkům počasí. Dokáže používat sílu větru podobně jako telekinezi zvedá předměty a vrhá je proti oponentům. Tím že manipuluje s větrem může letět do neuvěřitelné výšky nebo dosáhnout neuvěřitelné rychlosti.
Storm také ovládá bílou magii protože její předkové byly kněžky. Je také vynikající bojovník se zbraní i beze zbraně, jejím učitelem byl Wolverine.
Zdroj
Moje pozn.:Tak Stormy je moc fajnová, co dodat :) Zlatíško

Iceman/Bobby/Robert Louis Drake

25. března 2008 v 19:33
Iceman se narodil v Portu, Washington, New York, Spojené státy americké Williamu Robertovi a jeho manželce Madelin Beatrice Basové. Jako dospívající byl Bobby rekrutován k profesorovi Charlesovi Xavierovi do školy pro nadanou mládež, kde se připojil k ostatním mladým mutantům a založili x.meny.
Icemanův vzhled se během let výrazně měnil, jeho vzhled víc a víc připomínal sněhuláka.Vysvětlení proto je, že když používá svoje schopnosti na kůži se mu tvoří námraza. Na Cyclopovu výzvu se naučil pokrýt své tělo zoceleným a flexibilním ledem a přijal tak krystalický vzhled. Iceman se nenaučil jenom se pokrýt ledem ale stát se organickým ledem, ačkoli vzhled má stejný je průsvitný a v ledové formě nezničitelný. Při roztříštění dokáže své tělo znova spojit.
Iceman je omega mutant, jeho schopnosti se za roky značně vyvinuly. V normálním lidském stavu má rychlost, sílu, vytrvalost a odolnost normálního atletického muže. V ledové formě se rychlost a odolnost znásobí.
Iceman je schopný snížit svou tělesnou teplotu až na 40,56 °C bez jakékoliv škody na organismu během pár sekund. Je schopný zmrazit veškerou vlhkost vzduchu kolem sebe do neobvykle tvrdého ledu.
Iceman je imunní vůči teplotám pod nulou a má termo vidění- schopnost zachytit objekty vizuálně podle toho kolik vyzařují tepla.
Moje pozn.:Tak Bobby mi připadá trochu jako frajírek, ale jinak v pohodě. Dalo by se říct ,,Nasypanej ken Bobby''

Cyclop/Scott Summers

25. března 2008 v 19:21
Když byl Scott chlapcem žili v Anchoragge, Alijaška, Spojené státy. Jeho otec Major Christopher vzal rodinu na výlet v letadle, na to zaútočil Shi´ar s kosmickou lodí. Jak letadlo padalo dolů v plamenech, Scottovi rodiče na něj a mladšího bratra Alexe připevnili padák a shodili je z letadla aby přežili. Bohužel padák chytil oheň z letadla a při dopadu se Scott udeřil hlavou o zem. Toto způsobilo Scottovi poškození mozku, které je pravděpodobně zodpovědné za jeho neschopnost řídi své schopnosti a také za ztrátu paměti na své dětství.
Scott strávil většinu času v sirotčinci v Omaha, Nebraska vystaven spoustě testů a experimentů vlasníka sirotčince, panem Milburym, jeho druhé jméno je Mistr zlověstný.
Když mu bylo 16, byl nalezen Charlesem Xavierem a stal se jedním z jeho studentů. Brzy promoval a stal se týmovým polním vůdcem. Zůstal na svém postu i když původní x-meni; Angel, Beast, Iceman, Jean Greyová, Havok (jeho nevlastní bratr) a Polaris se rozhodli odejít a dát příležitost novému x-men týmu který zahrnoval; Storm, Kolos, Nightcrawler a Wolverine. Cyclop zůstával, cítil že by nikdy nebyl schopný vést normální život kvůli neovladatelné povaze svých sil.
Cyclop dlouho věřil že jeho rodiče zemřeli při letecké nehodě. Ve skutečnosti byli zajati a prodáni do otroctví Shi´arem. Jako dospělý člen x.menů se Cyclop se setkal se svým otcem, známým jako Corsair, vůdce starjammers, skupiny oponentů tyranie Shi´arovy říše. Uplynulo několik let než se ti dva dozvěděli své skutečné identity.
Cyclop je alpha mutant. On může střílet vysokovýkonné paprsky concussive síly ze svých očí. Až na víčka jeho očí, Cyclopovy optické výbuchy mohou být absorbovány jen rubínovým materiálem z křemene, je to jediná známá substance schopná neutralizovat jeho paprsky. V bitvě Cyclop používá speciální hledí (tvořené jednou dlouhou čočkou, proto má Scott přezdívku Cyclop) obsahuje nastavitelné otvory, které mu umožňují kontrolu nad intenzitou paprsků.
Cyclop má vlastní zvláštní smysl pro trigonometrii. Tato schopnost mu dovoluje přesný odhad trajektorie jeho paprsků a odrazových úhlů paprsků. Tato schopnost dělá Cyclopa obávaným oponentem v kulečníku.
Zdroj
Moje pozn.:Tak Scotty je správnej, hodnej a milej chlap, kterýho si Jean zaslouží. Dopad sice špatně, ale pořád je to Scottík.

Doctor X/Charles Xavier

25. března 2008 v 19:08
Charles Xavier se narodil Brianovi a Sharon Xavierovým, kteří byli velmi bohatí. Když Brian zemřel při nehodě, jeho partner vědec Kurt Marko utěší a vezme si truchlící Sharon. Když se objeví Charlesovy telepatické schopnosti, projeví Kurt starost jen o její peníze.
Kurt se nastěhuje ke Xavierovým, a vezme s sebou svého syna Caina. Kurt ukáže svou pravou tvář, zanedbává Sharon, dohání ji k alkoholismu a zneužívá Charlese i Caina. Charles jednou použije své telepatické schopnosti číst Cainovy myšlenky a uvidí jeho psychologickou škodu, to vede jen k tomu že Cain se stane více agresivním vůči Charlesovi.
Brzy po Sharonině smrti vypukne mezi Cainem a Charlesm boj který způsobí že některé Kurtovo vybavení laboratoře exploduje. Smrtelně zraněný, Kurt stihne vytáhnout obě děti ven než zemřel.
Díky svým schopnostem se Xavier stane skvělým studentem, později to ale vzdá protože mu jeho schopnosti dávají nespravedlivou výhodu. Potká se se Skotskou dívkou Moirou Kinross a oba propadnou lásce. Rozhodnou se že se vezmou, ale Xavier je povolán do války. Během války mu přijde dopis že se s ním Moira rozchází. On pak zjistí že si Moira vzala svého starého přítele Josepha MacTaggerta, který ji zneužívá.
Po válce, Xavier cestuje po celém světě. V Káhiře se setká s Shadowem Kingem, který předstírá arabského zločineckého bose. Xavier porazí Kinga a stěží unikne smrti. Toto setkání vede ke Xavierovu rozhodnutí věnovat svůj život ochraně lidí před zlými mutanty a ochraňovat nevinné mutanty před lidstvem.
Xavier navštíví svého přítele Daniela Shomrona, který otevřel kliniku pro traumatizované oběti Holocaustu v Hilfa, Izrael. Tam se setká s mužem, který se stane Magnetem. Xavier a Magneto se stanou dobrými přáteli. Ani jeden neprozradí druhému že je mutant. Vedou spolu zdlouhavé debaty o budoucnosti lidí a mutantů. Zatímco Xavier je optimistický, Magnetovy zkušenosti z Holocaustu jej vedou aby věřil, že lidstvo bude mutanty utlačovat jako jiné menšiny.
Dva přátelé odhalí své síly v boji proti nacistovi Baronu Wolfgangovi von Struckerovi a jeho agentům hydrám, který unesl Gabrielu která znala jeho vyrovnávací paměti zlata. Magneto se pokusí Struckera zabít. Xavier a Magneto se rozejdou kvůli přesvědčení jak pomáhat mutantům.
Charles nadále zůstává v Izraeli, on a Gabriela se rozejdou v dobrém vztahu, ale nikdo neví že čeká jeho syna, který se stane autistickým mutantem, Legion.
Xavier se setká s cizincem Luciferem, a zmaří mu jeho plány invaze. Lucifer se mu pomstí puštěním valounu na nohy, který mu je zdeformuje. Po Luciferovu odchodu, mladá žena jménem Sagea slyší jeho telepatický nářek a zachrání jej, a přenese do bezpečí.
Xavier založí školu pro nadanou mládež, která má tajný účel poskytovat azyl mutantům a zvládat jejich schopnosti aby mohli bezpečně žít ve vnějším světě. Navíc se snaží udržovat dobré vztahy mezi lidmi a mutanty, pozitivním příkladem je jeho tým superhrdinů tým x-menů. Překážkou tohoto cíle je jim jeho dávný přítel Magneto, který se stal tvrdošíjný a vidí pro mutanty jedinou budoucnost - pod nadvládou lidí.
Většinu svého času s týmem, Xavier používá telepatii ke kontaktu se svými studenty, a poskytuje jim rady poučení když je potřeba. Navíc používá speciální stroj Cerebro, který zvyšuje jeho schopnost objevit mutanty, a dovoluje tak svému týmu přivést nové studenty.
Moje pozn:Tak druhej dědouš, kerej zas jenom spí, takže si s Erikem nemaj co vyčítat.

Jean Grey-Summers

25. března 2008 v 18:57
Jean se narodla Dr. John Greyovi a Elanie Greyové. Měla starší sestru Saru Greyovou a žili v Anandale na Hudson v New Yorku, kde Dr. John pracoval jako historický profesor na vysoké škole Barda. Její matka, otec i sestra byli lidé ale Jean byla mutant.
Jeaniny psychické síly se projevily ve věku deseti let, byly předčasně vyvolané, když se její nejlepší přítelkyně, Annie Richardsonová, zabila v autě. Když viděla Annie ležet mrtvou, instinktivně se s ní chtěla spojit myslí ale trauma, které prožila před smrtí ji skoro zabilo také. Jean upadla do kómatu.
Tři roky hledali její rodiče kvalifikovaného specialistu aby dostal Jean ven z jejího katatonického stavu ale jediný, profesor Charles Xavier byl schopný jí pomoci. Xavier si uvědomil, že Jeanina mladá mysl si nedokázala poradit s jejími schopnostmi telepatie a proto se rozhodl mentálně jí schopnosti zablokovat, a dovolit jim tak přirozený vývoj. Jean dál žila se svými rodiči dokud se nestala dospívající, měla hodně sezení a tréninků s Xavierem. Ve třinácti letech se jí vyvinula schopnost telekineze.
Když se stala dospívající opustila své rodiče a začala chodit do Xavierovy školy pro ''zvláštně nadanou mládež'' a stala se první ženou v týmu x-menů.
Jean Greyová je klasifikovaná jako omega-mutant a fyzický avatar síly Phoenix. Jean Greyová má psychické dary telekineze a telepatie. Její telepatie jí umožňuje číst myšlenky jiných, projekcí svých myšlenek do myslí jiných ovlivní jejich rozhodování, a může také falšovat nebo měnit vzpomínky. Jean je také jeden z mála telepatů schopných komunikovat se zvířaty (většinou jen se zvířaty s vysokou inteligencí jako delfíni, psi a havrani). S jejími schopnostmi se ale vyvíjela i její temná strana Phoenixe. Phoenix je jeden z nejsilnějších telepatů na Zemi, může se rovnat i s mocí Xavierouvou. tím že Phoenix zaostří svou duševní energii do konkrétního cíle může vyslat zničující silové vlny.
Když se projeví síla Phenix je Jean vždy obklopena plameny a její energie na sebe vezme formu ptáka ohně.
Později jak Jean zjistila nebyla jen fyzické ztělesnění Phoenixovy síly, ale ona byla ''Bílý Phoenix koruny'' a jako takový, měla sílu používat bezlimitní množství forem energie meze jí tvoří pouze její fantazie, může řídit a opravovat celé časové osy, cestovat do ostatních dimenzí a historických období tím, že vytvoří portál mezi realitami. Jean se může vzkřísit i po smrti. Někdy se vzkřísí okamžitě, jindy zůstane na prodloužené období v bílé horké místnosti a dovolí Phoenixovi dělat jeho práci (ovlivňovat časové osy, opravovat reality). Ona se může vzkřísit později do nového těla z vejce Phoenixe
Moje pozn.:Tak Jeany, velice sympatická. Taková naše temná krasavice.

Magneto/Erik Magnus Lehnsherr

25. března 2008 v 18:48
Magnetokinesis: Magneto umí formovat magnetické pole, která existují uměle nebo přírodně. Čerpáním ze zemského magnetického pole zvyšuje jeho moc. Jako mistr magnetismu může pohybovat s předměty nebo je měnit (mohou vážit i několik tun). Může manipulovat se železem v krvi, řídit železné částečky v atmosféře, měnit Zemi magnetické pole, létat v nebo za zemskou atmosférou, postavit elektro-pole magnetickou silou s vysokou mírou neproniknutelnosti. Má mnoho dalších možností využití své moci. Magnetova síla je prakticky bezmezná. Ačkoli Magneto často gestikuluje když používá své schopnosti, může je plně využít i bez pohybu, pouze tím že se soustředí.
Magnetovy schopnosti a moc jsou závislé na jeho fyzické kondici. Když je vážně zraněný jeho tělo není schopné odolávat námaze obsluhující veliké množství magnetických sil.
Elektro-magnetický zrak
Koncentrováním může Magneto vnímat svět kolem sebe pouze jako vzory magnetické a elektrické energie. Může si všimnout člověka s magnetickou aurou obklopující živé bytosti.
Gravitakinesis
Magneto má schopnost manipulovat s gravitačními poli. Může vytvořit anti-gravitaci vždy když levituje magnetické objekty.
psionic ochrana-vlastní schopnost vytvořit duševní bariéru proti psychickému útoku
Magneto je zručný stratég a bojovník.
Moje pozn.:Tak tohle je můj oblíbenej starej dědula. Prostě dědula, kterej hraje pořád jen šachy.

Rogue/Anna Marie

25. března 2008 v 18:42
Rogue více než ostatní mutanti považuje své schopnosti za prokletí. Nedobrovolně vysává zkušenosti, fyzickou sílu a schopnosti ostatních toto jí brání ve vytvoření fyzického kontaktu s ostatními včetně její dávné lásky.Rogue nikdy nebyla schopná řídit své schopnosti, aktivují se při kontaktu s její kůží.. Když Rogue bojovala s Mrs. Marvel přez prodloužený styk od ní získala schopnosti letu, mimosmyslového vnímání, neuvěřitelnou sílu a často zapomínaný "sedmý smysl".
Rogue je mutant se schopností přechodně absorbovat vědomosti, myšlenky a schopnosti (včetně těch nadpřirozených) jiných lidí i mutantů přes kontakt kůží. Dlouhodobým kontaktem dokáže lidi i mutanty zabít, a schopnosti jí pak zůstávají na delší dobu.
Moje pozn:Tak Rogue moc neznám, ale vypadá docela sympaticky :)

Mystique

25. března 2008 v 18:31
Mystique (Tajuplnost) je mutant, schopný změnit stavbu svých buněk podle přání a tak přijmout formu jiných osob. Poškození její biologické tkáně se hojí relativně rychle a je imunní vůči jedům. Přeskupováním své buněčné struktury zlepšila své léčivé schopnosti potlačila přirozený proces stárnutí, proto si udržela stále mladé tělo i když je jí přes 80 let. Její přirozená podoba je mladá žena s rudými vlasy, žlutýma očima a tmavě modrou kůží.
Mystque je 84 let, je jeden z nejstarších hlavních mutantů.
Komixová verze Mystiqe není Magnetův sekundant, ve skutečnosti se jen párkrát setkali ale skoro se neznají.
Málo známý fakt o Mystique je, že nikdy nenosí oblečení, Kvůli povaze svých sil si může oblečení vytvořit kůží.
Moje pozn.:Tak takhle žena je docela dobrá, přemenuje se aby ošálila zraky X-menů :) Nic proti ním nemám, i když je proti X-menům.

Angel/Warren Kenneth Worthington

25. března 2008 v 18:22
Warren Worthington III se narodil v Centerport, New York Kathryn Worthingtonové a Warrenovi Worthingtonovi II. Chodil do soukromé školy až do svého dospívání, když mu z lopatek začala růst bílá opeřená křídla. Nejdřív si Warren myslel že se zblázní ale brzy se dověděl že může svá křídla použít k létání a pomáhat lidem.
Začal chodit do školy pro nadané studenty, kde profesor Xavier učí mladé mutanty používat své schopnosti. S jménem Angel se stal Warren členem týmu super hrdinů x-menů.
Angelova primární schopnost je let. Jeho křídla mají nadlidskou sílu může unést až 226,80 kg. Mají flexibilní kostní strukturu, která mu umožní je složit na záda a nohy s nepatrným vyboulením oděvu. Jeho kosti jsou duté, jeho organismus zpracovává jídlo efektivněji než lidský, neukládá žádný nadměrný tuk, má více svalové hmoty a jeho seperhumany bystré oči mohou vydržet vysokorychlostní vítr, který by poškodil průměrné lidské oko. Jeho plíce mohou získávat kyslík ze vzduchu při vysokých rychlostech nebo ve výškách.
Většinou létá pod výškou mraků, ale Angel může dosáhnout téměř dvojnásobné výšky s malým vypětím. Jeho maximální výška letu nad hladinou moře je výška Mound Everestu ale v této výšce může setrvat jen několik minut. Vydrží letět půl dne. Angel je schopný letět 241, 40 km/h s maximálním úsilím.
Jako výsledek druhotné mutace se u Angela vyvinul také faktor léčení a moc hojit jiné tím, že smíchá svou krev s jejich když mají odpovídající krevní skupinu s jeho.
Moje pozn.:Angel je docela pěknej a ucházející X-Men, zlatíčko, nic víc se asi nedá říct, mám ho celkem ráda.

O X-Menech

25. března 2008 v 18:00
Tak vám zde dám nejdřív nějaký info, X-meny sem sice neviděla ale přirostli mně k srdci a tak:
X-Men je tým superhrdinů z komiksů společnosti Marvel Comics. Jedná se o anglické nepravidelné množné číslo, česky se proto označují jako X-Meni (v českém dabingu filmu lze objevit i překlad jako "Lidé X". X v názvu představuje speciální gen, zvaný gen X, kterým se mutanti liší od obyčejných lidí). Poprvé se objevili ve stejnojmenném komiksu, který vytvořili roku 1963 Stan Lee a Jack Kirby.
Kolem původního komiksu X-Men, později přejmenovaného na Uncanny X-Men (který už to dotáhl na více než 400 dílů) vyrostla (především pro neznalé) nepřehledná džungle dalších komiksů se stejnými hrdiny (Ultimate X-Men; New X-Men; Mutant X; House of M; jednotlivé série hrdinů; a samozřejmě i řada X-Men, která doplňuje základní sérii Uncanny X-Men). Rostoucí chaos se vysvětluje v jednom z komiksů tím, že se ve skutečnosti jedná o větší počet podobných vesmírů. "Pomáhá" také fakt, že ve světě X-Menů se může cestovat časem i do minulosti.
Mutanti, obvykle zvaní Homo Superior, mezi které X-Meni patří, jsou dalším vývojovým krokem v linii lidstva. Díky evolučnímu skoku se u nich objevil mutační gen X, který způsobuje, že se rodí s různorodými nadlidskými schopnostmi (čímž si Stan Lee zajistil nevyčerpatelnou zásobu superhrdinů bez nepravděpodobného opakování nehod a jiných předtím obvyklých způsobů). Tyto schopnosti se ale obvykle začínají projevovat až v období puberty, kdy dochází ke zvýšení hladiny hormonů, citů a emocí.
Protivníky X-Menů bývají dost často jiní mutanti, tradičně pak Bratrstvo (Brotherhood of Evil Mutants) pod vedením Magneta, někdejšího dobrého přítele Charlese Xaviera vedoucího X-Meny. Magneto se domnívá, že nenávist lidí k mutantům je neodstranitelná a že může vést jen ke dvěma výsledkům: zničení mutantů nebo zničení lidí - a pochopitelně volí zničení lidí. Xavier naopak myslí, že lidé a mutanti mohou žít vedle sebe. Jeden z důvodu existence X-Menů je tedy právě chránit lidi a sebe zároveň. Mezi protivníky patří ale i o mimozemské formy života (X-Meni si tedy užijí i cesty vesmírem), čarodějové nebo nadpřirozené bytosti (na první pohled jsou X-Meni sci-fi, ale některé díly vypadají spíše jako fantasy).
Jak už bylo řečeno, vůdcem X-Menů je profesor Charles Xavier, který zřídil školu pro nadanou mládež, současně sloužící jako zástěrka pro tréninkové centrum X-Menů. Finance pro zázemí svého týmu by měl mít díky nesmírnému dědictví, které získal.
Vzhledem k rozrůstající se mutantské rodině se původní tým nejen přetvořil, ale i několikrát rozdělil a znovu dával dohromady, na postech vůdců se vystřídala řada osob. Kromě X-Menů formují mutanti další skupiny a přechází z jedné do druhé, někdy i mění strany.
Kromě záplavy komiksů existují nejméně dva animované seriály (X-Men: TAS a X-Men: Evolution) a prozatím tři hrané celovečerní filmy.
Filmy se kromě opět nového zpracování tématu ve sporu s předchozími snaží udržet čistý žánr a vyhnout se motivům fantasy. Zvlášť je to vidět na třetím díle, kde se Jean Grey projevuje jako Dark Phoenix, ale jedná se jen o její podvědomí: v komiksu i prvním seriálu byl Phoenix samostatná vesmírná entita, která přijala Jeanino tělo za své a později podlehla svodům fyzické existence a změnila se na Dark Phoenix.