Říjen 2007

5.strana

29. října 2007 v 6:57
5,
,,To teda nechápu,'' zavrčela jsem. ,,Cos jako prohrál? Nic. Vůbec nic.''
,,Takže já neprohrál, Suze?'' Zabodnul do mě svůj pátravej pohled. Jeho hlas se mi znova a znova vracel ve snech - jeho smích, když jsem se snažila najít cestu zamlženou chodbou a na konci tý tm na mě číhal sráz, ze kterého jsem těsně před probuzením padala do bezedný propasti. Byl to hlas plnej skrytech významů…
Až na to, že jsem neměla ani páru, jaký jsou to významy ani co se v nich skrejvá. Věděla jsem jenom jedno: tenhle kluk mně děsí.
,,Suze,'' prohodil zase s úsměvem. Když se usmíval - ale nejspíš i když se mračil -, vypadal jako ten model, co předvádí spodní prádlo Calvin Klein. A nejenom v obličeji. Tak aby bylo jasný, viděla jsem ho v plavkách.
,,nebuď taková,'' ozval se. ,,Je novej školní rok. Nemůžeme na to zapomenout a začít od nuly? Jako by se nic nestalo?''
,,Ne,'' odsekla jsem. Byla jsem ráda, že tentokrát už se mi hlas netřese. ,,To teda nemůžem. Vlastně - vlastně by ses měl ode mě radši držet dál.''
Zřejmě mu to přišlo úžasně zábavný. ,,Nebo co?'' nahodil další provedení úsměvu, kterej odhalil ty jeho reklamně dokonale bílý zuby. Úsměv politika, napadlo mě.
,,Nebo budeš litovat,'' dořekla jsem a do mýho hlasu znova naskočil třas.
,,Ale ne,''vydechnul v hraným zděšení a oči se mu škádlivě rozevřely. ,,Že bys na mě chtěla poštvat svýho přítele?''
Bejt na jeho místě, dvakrát bych si z toho prču nedělala. Jestli se Jesse domákne, že je tenhle magor zpátky, bude ho chtít zabít. A nejspíš ho zabije. Až na to, že já technicky vzato nejsem Jesseho holka, takže chránit mě před takovejhlema cvokama fakticky není jeho starost.
Asi z mýho výrazu uhod, že v zemi Suze a Jesseho není všechno zalitý duhou, protože se najednou zasmál a prohodil: ,,Aha, takhle to je. No,já si nikdy nemyslel, že by ten Jesse byl zrovna tvůj typ, víš. Ty potřebuješ někoho míň -''

4.strana

29. října 2007 v 6:57
4,
Vlastně jsem musela sama sebe přesvědčovat, že tohle všechno se doopravdy stalo. Teď bylo zářijový ráno tady v Kalifornii, ve vyhlášeném letovisku Carmel-by-the-Sea-což pochopitelně znamenalo, že nevidíte ani na krok, protože všude leží příkrov hustý mlhy, jenomže ta se už brzo začne rozpouštět, aby uvolnila místo modrý obloze bez mráčku a sluníčku zapnutýmu na plný pecky -, a já stála na dvoře Misijní akademie Junipera Serry a vítr mi povlával s vlasama. Stála jsem v tváří tvář klukovi, kterej mě strašil v nejhorších snech už pěknejch pár neděl.
Jenomže tohle není zlej sen. Nespím. Vím, že jsem vzhůru, protože kdybych spala, nikdy by se mi nezdálo o tom, že zatímco se tady bavím s příšerou ze svý minulosti, přiloudaj se k nám mí nejlepší kámoši Cee Cee a Adam a nevzrušeně mě pozdraví: ,,Ahoj, Suze.'' jako by to byl…no prostě normální první den školy po letních prázdninách.
,,Myslíš jako to, jaks mě chtěl zabít?'' zaskřehotala jsem, sotva Cee Cee s Adamem zmizeli z doslechu. Ale už jsem tušila, že musí bejt znát, jak se mi klepe hlas. Tušila jsem to, protože se zatvářil rozpačitě - i když možná spíš kvůli tomu, z čeho jsem ho obvinila. V každým případě zvednul svou dlouhou opálenou svalnatou ruku a prohrábnul si s ní vlnitou hřívu.
,,Nikdy jsem tě nechtěl zabít, Suze'' namítnul trochu ublíženě.
Rozesmála jsem se. Nemohla jsem si pomoct. Sice jsem měla strachy skoro plný capri, ale stejnak jsem se rozchechtala. ,,Aha, ''' utrousila jsem. ,,No jasně.''
,,Myslím to vážně, Suze,'' prohlásil. ,,Tak to nebylo. Já prostě…prostě nerad prohrávám, víš?''
Zírala jsem na něj. Je mi fuk, co mi tady vykládá, anebo čemu věří - pokusil se mě zabít. A ještě něco horšího:zkoušel všechno možný, aby se zbavil Jesseho, včetně sakra hnusnejch podpásovek. A teď se z toho všeho snaží vylhat jak nějakej vymaštěném atlet?

3.strana

29. října 2007 v 6:56
3,
A navíc jsem si byla tutově jistá, že kdybych tohohle kluka zkusila praštit, nejspíš by mě v zápětí praštil taky.
Nějak se mi podařilo vydolovat z krku svůj hlas. Doufala jsem jenom, že si ten zmetek nevšimne, jak moc se mi třese. ??Pusť mě,'' zasyčela jsem.
,,Suze….'' opakoval. Pořád se usmíval ,ale teď už se zatvářil - a taky promluvil - potutelně. ,,Copak se děje? Nevypadáš, že bys mě zrovna ráda viděla!''
,,Kroutíš mi ruku'' upozornila jsem ho vztekle. Z jeho prstů do mě přes rukáv svetříku proudila zima _ ten kluk byl vůbec až neskutečně chladnokrevném, kromě toho, že měl takový svaly.
Povolil sevření.
,,Víš,'' ozval se, ,,vážně mě to mrzí. To, jak se to mezi náma vyvinulo, když jsme se viděli naposled.''
Když jsme se viděli naposled… Najednou jsem se v duchu vrátila do dlouhatánský doby - do tý, kterou jsem tak často vídávala ve snech. Do chodby lemovaný dveřmi po obou stranách. Dveřmi, který vedly kdovíkam - nebo spíš bůhvíkam, abych byla přesná -, takže vypadala jako chodba nějakého úřadu nebo hotelu, až na to, že to nebyla žádná veřejná budova. Takováhle chodba by se nenašla v žádný budově postavený lidskejma rukama. Patřila do jiný dimenze.
A Paul stál v ní, věděl, že já a Jesse nemáme ani ponětí, kudy vede cesta ven, a smál se. Prostě se řehtal, jako by to byl vtip k popukání, že když se včas nevrátíme do svýho světa, zaklepu bačkorami a Jesse zůstane navěky polapeném mezi oběma světy. Smích toho kluka mi pořád zněl v uších. Smál se a smál - dokud Jesse nevystartoval a nevrazil mu facku.

Postavy

21. října 2007 v 21:34
Lillien
Laivine
Aman
Arthegor
A jeho pegas
Ellina
Altáriell
Apoleon
Nerrisa
Lyra
Gnoll Quentin

26.bleskajda

14. října 2007 v 21:08
A máme tu 26.bleskajdu pro jednoho člověka!
1)Tvůj oblíbenej zpěvák
2)Tvoje přezdívka
3)Kolik ti je?
4)Máš blog?
5)Jak je?
6)Co ceš na diplomek??
Zúčastni se!

Interview s upírem

14. října 2007 v 18:39
Noční San Francisco 90.let. Novinář Molloy poslouchá pohnutý příběh podivně bledého mladíka Louise (Brad Pitt), který před necelými dvěma sty lety přestoupil práh lidské nesmrtelnosti a stal se upírem. S věcným klidem líčí všechna svá setkání s lidskou krví a se smrtí
Lestat
Louis a Lestat
Louis a maličká
Louis a Lestat
maličká
Lestat a maličká
Lestat a Louis

Fantasy hra-zde se hraje!

12. října 2007 v 18:32
Pod tímto článkem se může začít hrát!
Nejdříve si přečtěte pravidla!
A hrejme!

Pravidla fantasy hry

12. října 2007 v 18:30
Ahoj, přichystala jsem si pro vás takovou komentářovou hru. Jedná se o to, ¨že se zde bude hrát příběh.Příběh, který si budete vytvářet sami, ale ovlivnovat jej bude PJ(velkej šéf).
Příběh bude o tom, že se jednou potkají v jisté hospodě různí lidé. Dozvědí se, že byla unesena princezna Ellina,a že jí unesl zlý démon. Skupinka odvážlivců se ji vydá hledat A ti odvážlivci budete vy. Od PJ každý dostane nějaký předmět. Pokud se chcete hlásit, tak se hlašte v dálším článku. Napište tam, že sedíte u stolu apod.. a jak vypadáte. Pak už můžete mezi sebou komunikovat a hrát.
Pusťe se do hry!

Texaský masakr motorovou pilou:Počátek

12. října 2007 v 17:39
Již tři desetiletí je Texaský masakr motorovou pilou legendou a jedním z nejděsivějších filmů, které se kdy dostaly na plátna kin. Od roku 1974, kdy do kin přišla původní verze, fanoušci diskutovali a zrodu legendárního zabijáka - ale až nyní přichází New Line Cinema ve spolupráci s producentem Michaelem Bayem s tím, jak vlastně celý příběh začal. Vznikl Texaský masakr motorovou pilou: Počátek. Tento film vzniká v produkci A Platinum Dunes / Next Entertainment Production a A Vortex/Henkel/Hooper Production. Producenti, kteří stojí za úspěšným remakem Texaský masakr motorovou pilou z roku 2003, se vrací na místo činu a přinášejí prequel, který ohledně vzniku klanu Hewittových nešetří pikantními detaily a hlouběji prozkoumává důvody, jež stojí za psychotickými stavy této narušené rodiny. Diváci také vůbec poprvé zjistí, kde se vlastně vzala jedna z nejikoničtějších hororových postav dějin: Leatherface.

Píše se rok 1969 a ve Vietnamu právě propukl válečný konflikt. Ztráty na straně Spojených států jsou obrovské, ale do armády míří stále noví a noví rekruti, kteří přikrmují rozjetou mašinérii. Osmnáctiletý Dean Hill (Taylor Handley) má být jedním z nich. Ještě před tím, než se Dean dostane do místního sběrného tábora, se z Vietnamu vrací jeho bratr Eric (Matt Bomer), který chce Deana něčím překvapit. Navzdory neshodám se svou přítelkyní Chrissie (Jordana Brewster), se chce Eric vydat do Vietnamu podruhé, aby na poněkud nezodpovědného Deana mezi mariňáky dohlédl. Deanovy a Ericovy plány se však bohužel neshodují. Dean totiž zamýšlí, že s pomocí své tvrdohlavé přítelkyně Bailey (Diora Baird) dezertuje na jih Mexika.

Oba páry si užívají divokou jízdu Texasem a v tu chvíli ještě netuší, že se blíží nejzásadnější boj jejich života. Nedlouho po začátku jejich cesty se tahle čtyřka za podivných okolností setká s párem motorkářů Holdenem (Lee Tergesen) a jeho přítelkyní Alex (Cyia Batten). Alex se snaží dohnat jeep rozjařených přátel a dojde k nehodě, při níž Chrissie vypadne z vozu. Dojde také k tomu, že Alex se také pokusí zraněné trio okrást. Příjezd šerifa Hoyta (R. Lee Ermey) celou situaci ještě zkomplikuje. Chrissie se ukrývá v blízkých keřích a pozoruje šerifa, který si zraněné nejprve dobírá a pak jim přikáže, aby se v malém odstupu vydali za ním. V tu chvíli ještě Chrissie netuší, že Hoyt má namířeno k domu rodiny Hewittů, kde se z jeho synovce Thomase vyklube monstrum známé pod jménem Leatherface (Andrew Bryniarski). Také zbytek rodiny neotálí. Chrissie přihlížející hrůzám, jež rodina Hewittů působí, si uvědomí, že je pro své milované přátele jedinou nadějí na záchranu.

New Line Cinema ve spolupráci s Michaelem Bayem uvádí Texaský masakr motorovou pilou: Počátek. Tento hrůzostrašný film vypráví příběh rodiny násilníků, která obývá postupně se vylidňujícího zemědělské město, které do budoucna nemá právě světlé vyhlídky. Hewittovi už nemají co ztratit a proto se jejich jednání zvrhne v sadistický krvavý rituál.

Texaský masakr motorovou pilou

12. října 2007 v 17:36
Skupinka vysokoškolských studentů z texaského Austinu si vyrazí na výlet do Mexika, kde si hodlají pořádně užít. Adrenalinový trip, který zažijí, se však značně liší od toho, co si vysnili. Cestou Kemper (Eric Balfour) se svou přítelkyní Erin (Jessica Biel) a jejich kamarádi Pepper, Andy a Morgan narazí na zkrvavenou dívku, která - když se ji snaží dopravit do nemocnice - před jejich očima spáchá sebevraždu. Vyděšení kamarádi se obrátí na místního šerifa Hoyta a když se u něj nedovolají pomoci, rozhodnou se zjistit, co se děje.
Netuší, že se tak vystavují smrtelnému nebezpečí: v texaském okrese Travis řádí psychopatický Thomas Hewitt, který své oběti likviduje motorovou pilou. Je jedním ze členů šílené rodiny s kanibalskými sklony, která ve starém domě provozuje své sadistické hrátky.
Hrdinům nezbývá, než se pokusit z děsivého místa vyváznout na vlastní pěst. Souboj na život a na smrt začíná - a je jasné, že ne všichni z něj mohou vyváznout živí.
Na podzim roku 1973 policie na farmě Thomase Hewitta objevila těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a zohavil nejrůznějšími způsoby, také motorovou pilou. Příběh Texaského masakru motorovou pilou vznikl na motivy událostí, které tehdy otřásly celou Amerikou.
Producentem hororu se stal Michael Bay, který se akčními filmy Mizerové, Mizerové 2, Skála, Armageddon a Pearl Harbor zařadil mezi nejpopulárnější a komerčně nejúspěšnější režiséry světa. Texaský masakr motorovou pilou je prvním počinem Bayovy nové produkční společnosti Platinum Dunes. O tom, že tento filmař se ani jako producent nemýlí, svědčí i víkendová tržba 29,1 milionů dolarů, jíž se film bleskově zařadil mezi divácky nejúspěšnější tituly roku 2003.

Hostel II.

12. října 2007 v 17:32
V lednu 2006 vyděsil scénárista a režisér Eli Roth diváky krvavým filmem Hostel, který se jako první film roku 2006 bleskurychle vyšplhal na čelní příčku žebříčků návštěvnosti. O rok později se Roth vrací a vede nás ještě hlouběji do temných zákoutí lidské mysli.

Ve filmu Hostel II sledujeme tři mladé Američanky, které pod vedením exotické a okouzlující známé z Evropy vydávají z Říma na společný víkendový výlet do lázní s příslibem odpočinku, zotavení a posílení svých přátelských pout.

Najdou dívky to, co hledají? Nebo se staly obětí klamu, následkem kterého se z nich stanou pouhé loutky v rukou úchylných a privilegovaných lidí z celého světa, kteří na stejné místo cestují potají za účelem ukojení svých příšerných potřeb a tužeb?

Snímkem Hostel Eli Roth potvrdil reputaci, kterou získal svým debutovým filmem Cabin Fever. Filmem Hostel II nabízí fanouškům další děsivé nahlédnutí do světa, kde mají potlačované touhy - jakmile je jim dán volný průchod - děsivé následky.

Hostel

12. října 2007 v 17:30
Film Hostel vypráví příběh dvou kamarádů z americké vysoké školy, kteří se v touze po netradičních zážitcích vydají na cestu napříč Evropou - s tím, že pokud jim zůstane místo vzpomínek jen jedno obrovské okno, nebude je to nijak zvlášť mrzet. V průběhu výletu se k nim připojuje Islanďan Oli, jenž oba dobrodruhy přemluví, aby zamířili na místo, které je považováno za opravdové nebe všech amerických turistů - do jisté ubytovny (Hostel) v odlehlém slovenském městě plném zoufalých, ale zároveň překrásných východoevropských dívek. Když se ihned po příjezdu bez problémů seznámí s dvojicí místních krásek, zjistí, že Oli nelhal.

Zdánlivě pohodový běh událostí však brzy vystřídá kruté procitnutí. Oba cestovatelé si uvědomí, že se rychle noří do čím dál tím děsivější situace, která je stejně nebezpečná a temná jako nejzvrácenější zákoutí lidské duše.

V Praze měl film slavnostní premiéru "v Hollywoodském stylu" 21. února 2006. Ze spojených států přiletěly hlavní hvězdy tohoto filmu jako je především hlavní představitelka ženské role Barbara Nedeljaková, která uvedla tento americký hit pro český diváky společně s ostatními herci a režisérem hororu - Eli Rothem.

Film Hostel je považován za jeden z nejvíce drsných hororů.

Nezvratný osud 3

12. října 2007 v 17:25
James Wong sa po šesti rocích vrací k dnes už kultovému hororovému thrilleru Nezvratný osud a prináší na plátna kín jeho třetí pokračování. V jedničce i dvojce sme viděli marný boj skupinky lidí, kteří sa snažili uniknout rafinovaným nástrahám smrti. A "oklamat smrť" se budou snažit i hlavní hrdinové trojky. Osud hrdinů prvních dvou příběhů se uzavřel a začína se úplně nová kapitola.

Po letadle a dálnici se tentokrát děj přenese na horskou dráhu. Hlavní hrdinka Wendy má předtuchu, že populární horská dráha "The Devil's Flight" se vykolejí a všichni pasažéři budou doslova rozmetáni po cel¨ém zábavním parku. Podaří se jí přesvědčit pár lidí, aby se horské dráze vyhli a našli si radši jinou zábavu. Po chvíli z bezpečné vzdálenosti sledují, jak sa vize stáva skutečnosťí a horská dráha se rozpadává. Ale jak sme se už dozvěděli z předcházejícich filmů, smrt se jen tak lehko oklamat nedá. A jak je váš čas, ona si způsob jak vás dostat najde.

Nezvratný osud 2

12. října 2007 v 17:14
Clear Riversová (Ali Larter) jako jediná zatím uniká z náruče smrti. Nezvratný osud si postupně vybral životy všech jejích přátel, kteří přežili katastrofu letadla v prvním dílu. Clear tuší, že teď je na řadě ona, smrt už ji má v hledáčku a snad jedině náhoda ji může zachránit.

Bohužel je jediná, kdo tomu věří. Všichni ostatní si myslí, že šok ze smrti přátel byl natolik silný, že jí zamlžil soudnost. Proto jí teď drží pod zámkem na psychiatrické klinice. Smrt má prozatím plné ruce práce jinde.

Kimberly Cormanová (A.J. Cook) má podivnou vizi - ona i její přátelé zemřeli při dopravní nehodě. Jedná se o nějaký psychický záchvat strachu? Nebo snad o varování? Kimberly je na nejlepší cestě za Clear do ústavu. Ale dožije se toho vůbec? A podaří se přežít také Clear? Možná mohou přežít spolu. A možná ne…

Nezvratný osud

12. října 2007 v 17:09
Smrt je někde nablízku a Alex Browning má to štěstí (nebo smůlu?), že ví kdy a kde se zubatá objeví. Alexovo zvláštní nadání se poprvé projeví těsně po nástupu na palubu letadla, kterým má, společně se svými spolužáky ze střední školy, letět na školní výlet do Paříže. A právě když už sedí v kabině a se zapnutým bezpečnostním pásem čeká na odlet, promítne se mu před očima hrozivá vize, ve které prožije start letadla následovaný explozí, již nikdo z pasažérů nepřežije. Alex propadne panice a vyzývá všechny, aby okamžitě vystoupili, čímž způsobí mezi pasažéry takový rozruch, že jej společně s dalšími šesti spolucestujícími posádka vykáže z letadla.

Kromě Alexe se tak ocitnou zpátky na letišti jeho kamarádi Tod a Billy, spolužačka Clear, která instinktivně vycítila, že Alexovy obavy jsou oprávněné, Carter, který se s Alexem v letadle popral a byl za to vyveden i se svou přítelkyní Terry, a jejich učitelka, slečna Lewtonová, která se dobrovolně rozhodla, že se svými studenty počká na další let. Atmosféru vzájemného obviňování za ztrátu půldne v Paříži přeruší výbuch letadla, ke kterému skutečně krátce po startu dojde.

Nikdo nechápe, jak mohl Alex katastrofu předvídat, a nakonec, místo aby mu byli vděční, se ho spíš bojí a hledí na něj s nevraživostí. I agenti FBI, kteří ho vyšetřují, si jeho vysvětlení vyslechnou s nedůvěrou a spíše si Alexe zařadí mezi podezřelé. Zvláště když po několika týdnech začínají umírat další z těch, co díky Alexovi přežili. Alex postupně nabývá přesvědčení, že díky jeho předtuše se jim všem sice podařilo smrt obelstít, ale ne nadlouho. Proto se spojí se zbývajícími kamarády, aby společnými silami čelili osudu a vyzráli nad smrtí.

Goyovy přízraky

12. října 2007 v 17:06
Příběh se odehrává v roce 1792, kdy Goya nastoupil na španělský královský dvůr jako dvorní malíř. Je založen na vztahu Goyi a jeho múzy Ines. Třetí zásadní postavou velkého dramatu je Goyův přítel, katolický mnich Lorenzo. V časech, kdy se Evropou jako morová nákaza šířila francouzská revoluce, posílila katolická církev ve Španělsku svou moc znovuobnovením inkvizice, což mělo zastrašit obyvatelstvo toužící po revoluci a absolutní nezávislosti na jakékoliv despotické autoritě.
Velký zlom v Goyově životě nastane, když je Ines obviněna z kacířství a po vykonstruovaném procesu na mnoho let uvězněna. Za vším stojí lstivý Goyův přítel Lorenzo, jehož city vůči Ines nebyly opětovány.

Po mnoha letech se Goya seznamuje s dalším potenciálním objektem pro realizaci svého talentu, mladičkou prostitutkou Alicií. Až později zjistí, že je to dcera Ines. Goya se dozvídá o znásilnění a pravdu o otci Alicii.... Lorenzovi.

Malíře Francisca Goyu, považovaného dnes za praotce moderního umění ztvární ve filmu Stellan Skarsgard (Piráti z karibiku)), katolického mnicha Lorenza si zahraje Javier Bardem (Hlas Moře, Collateral), zatímco Natalie Portman (Hvězdné války) si zahraje dvojroli; Goyovu múzu Ines a taktéž mladou dívku Aliciu.

Producentem filmu je Saul Zaentz, který už s Formanem spolupracoval na oscarových filmech Amadeus a Přelet nad kukaččím hnízdem.

Maharal-Tajemství talismanu

12. října 2007 v 17:01
22. srpna roku 1609 umírá pražský rabín Löw. Dva významní muži, astrolog Jan Kepler a předseda židovské obce dajan Jicchak Kohen pospíchají křivolakými uličkami k jeho smrtelné posteli. Oba od umírajícího dostanou polovinu talismanu, jehož opětné složení by držitele přivedlo k obrovskému pokladu.

Rok 1941, Major Abel Rosenberg zachraňuje před gestapem vzácnou knihu Via Lucis (Cesta světla), která je dalším klíčem k odhalení tohoto pokladu. Přestože ho při zběsilém pronásledování nacisté postřelí, podaří se mu před nimi knihu ukrýt. Současnost. Knihu Via Lucis objeví v antikvariátu vysokoškolská asistentka Kristina s dvanáctiletou neteří Alenkou. Oběma okamžitě dojde, že narazily na něco mimořádného. Než ji však stačí koupit, starý antikvář je zavražděn a kniha záhadně mizí. Případu se ujímá detektiv Sedláček a policejní expert na historii, Kristinin spolužák z fakulty a její dávný ctitel, doktor Knapp. Rozuzlení se ale nebude hledat snadno, protože o knihu se zajímala celá řada lidí, mezi nimi i Kristinin slovenský kolega Martin Šimko, který je spíš dobrodruh než historik, nebo charismatický bonviván a hledač pokladů Aaron Cohen.

Začíná dramatické pátrání po pokladu. Jdou po něm oba zkušení hledači, najít ho ale chce i malá Alena, která po něm pátrá společně s vnukem Aarona Cohena a jejich společným kamarádem Ondrou, a samozřejmě také policie, která zároveň vyšetřuje podivnou antikvářovu smrt. Na každém kroku na ně číhá nebezpečí, musí luštit tajemné historické hádanky, vyhýbat se falešným stopám a pastím a hlavně být pořád aspoň o krok blíž vysněnému pokladu než konkurenti. Ve chvíli, kdy se na Prahu valí obří povodeň a především Staré město se ocitá v ohrožení, všichni hlavní hrdinové v opuštěném centru Prahy podnikají poslední kroky k nalezení pokladu.

Zároveň s premiérou vyjde i stejnojmenná kniha s dobrodružným filmovým příběhem a atraktivními fotografiemi z natáčení.

Kruh 2

12. října 2007 v 16:57
Před dvěma roky šokovala filmové diváky hororová podívaná Kruh, remake kultovního japonského hororu "Ringu" režiséra Hideo Nakaty. Kruh slavil nečekaný a na svůj žánr až nevídaný úspěch po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Film vidělo v naší zemi neuvěřitelných 130 tisíc diváků! Nyní dostal režisér Nakata příležitost natočit v produkci Dreamworks pokračování.

Příběh se odehrává šest měsíců po hrůzostrašných událostech, které rozpoutala videokazeta se zdánlivě nevinným obsahem. Hlavní aktérka prvního Kruhu, investigativní novinářka Rachel Kellerová (Naomi Watts) se synem Aidanem opustí Seattle a přestěhuje se do tichého městečka v Oregonu ve snaze zapomenout a začít nový život. Minulost se ale tak snadno odbýt nedá, zvlášť když v okolí dojde k několika podezřelým úmrtím a na místě činu policisté naleznou neoznačenou videokazetu. Rachel si uvědomuje, že pomstychtivá Samara se vrátila, aby znovu roztočila kruh nenávisti, teroru a smrti.

Každý, kdo se podívá na děsivé Samařino video, přesně za sedm dní zemře. "Nešťastná sedmička" pronásledovala i filmový štáb při natáčení, protože přesně týden po jeho zahájení zaplavila voda z prasklého potrubí kanceláře produkce a málem zničila dosavadní úsilí filmařů. Producenti Walter F. Parkes a Laurie MacDonald se angažováním Hideo Nakaty pokusili ozvláštnit pokračování Kruhu specifickými vizuálními postupy, kterými Nakata proslul nejen v rodném Japonsku. Jeho předností je nenápadnost, s jakou dokáže v divácích vyvolat strach. Banální a rutinní prvky všedního dne - zvonící telefon, otevřený vodovodní kohoutek dokáže do děje zapracovat tak, že všem divákům bez rozdílu nažene strach. V Kruhu 2 se snoubí tradiční asijské duchařské příběhy s technologií jednadvacátého století, čímž se příběh i způsob jeho zpracování výrazně liší od většiny hororů, které se v posledních letech objevily v kinech. Ať znáte žánr hororu sebelépe, na tohle nemůžete být připraveni.

Kruh

12. října 2007 v 16:55
Japonsko-americký film režiséra Gore Verbinsného je remakem kultovního japonského horroru Ring. Mladá novinářka pátrá po příčinách úmrtí těch, kdo zhlédli záhadnou videopásku.

Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů, jako z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla promítnuta, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové informaci, jenomže, když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jedním ze čtveřice bylo dítě její přítelkyně. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat

Underworld

12. října 2007 v 16:47
Po staletí obývají Zemi dvě rasy, které nepatří do lidského rodu. Aristokratičtí VAMPÝŘI čili upíři a jejich zavilí nepřátelé, brutální LYŘANÉ. Vlkodlaci. Lidé na jejich existenci nevěří, traduje se jen v pověrách a hororových příbězích. Ale oni zde jsou a vedou odvěký boj na život a na smrt o nadvládu nad těmi druhými.

Mohlo by se zdát, že ta byla jednou provždy nastolena, jenže zdání klame. Je o tom přesvědčena vampýrská bojovnice Selene (v podání Kate Beckinsale), která odhalí, že Lyřané chystají další velkou akci. Tentokrát si brousí zuby na mladého doktora - člověka. Selene se snaží mladíkovi jménem Michael (hraje ho Scott Speedman) pomoci a ochránit ho před útokem z podsvětí. Aniž by to tušila, současně se do něj zamiluje… Čím více se zamotává do připravovaného únosu Michaela, tím více získává informace, které ji děsí. Nezadržitelně se totiž blíží okamžik stvoření nového predátora, který kombinuje sílu vampírů i vlkodlaků. Přitom nemá žádné z jejich slabých stránek. Takové monstrum by dokázalo narušit rovnováhu obou ras, a co hůře, zvrátilo by jí ve prospěch Lyřanů.